Mistrovství ČR žáků ve zpracování textů na počítači

Ve dnech 20. a 21. dubna 2022 se na OA Hovorčovická v Praze uskutečnilo již 29. Mistrovství ČR žáků ve zpracování textů na počítači. Soutěž zorganizovalo Interinfo ČR ve spolupráci s Internetovou školou ZAV, za podpory Asociace OA a NPI ČR.

V celostátním kole se změřilo své schopnosti na osmdesát soutěžících ze čtyřiceti škol z celé republiky (60 žáci SŠ, 20 žáci ZŠ). V obou věkových skupinách se soutěžilo ve čtyřech soutěžních disciplínách.

Naši školu výborně reprezentovala žákyně Eliška Smetanová z 2. A.

V každém soutěžním dnu proběhly dvě disciplíny. Odpoledne prvního soutěžního dne si navíc soutěžící zpestřili pobyt návštěvou Muzea fantastických iluzí a procházkou po Praze.

Eliška soutěžila ve všech čtyřech soutěžních disciplínách a vedla si velmi dobře. V disciplínách Korektura textu a Audiotranscription se umístila na stupních vítězů a přivezla si z mistrovství dvě bronzové medaile. V disciplíně Opis textu ještě přidala šesté místo. Svými výkony si zajistila nominaci na mistrovství světa, které se uskuteční v červenci letošního roku v Nizozemském Maastrichtu.