Geograficko – geologická exkurze Rejvíz 2021

Exkurze určená žákům kvarty se konala 22. až 24. září. První den jsme za pošmourného počasí doprovázeného deštěm vyrazili vlakem z Litovle do Jeseníku a odtud autobusem do Zlatých Hor. Navštívili jsme tamní muzeum, občerstvili se a pěšky pokračovali ke zlatorudným mlýnům. Mraky dále pokrývali oblohu, ale přestalo pršet. Po prohlídce mlýnů nás čekal náročnější výstup na Rejvíz. Ubytováni jsme byli v Penzionu Orlí vrch, který je zároveň ekofarmou.

Druhý den jsme si vyšli na vycházku na zříceninu Kobrštejn a k Mechovému jezírku. Tentokrát nás celou vycházku doprovázelo slunečné počasí. Nároční výstup na zříceninu jsme zvládli se ctí a po dalších pár kilometrech jsme si navštívili rašeliniště Rejvíz. Odpoledne jsme si zpestřili opékáním buřtů. Večer, za plné tmy, jsme podnikli dobrodružnou výpravu k Mechovému jezírku.

Poslední a poněkud větrný den jsme si vyšlápli do Jeseníku, navštívili rozhlednu Zlatý Chlum a skalnatou vyhlídku Čertovy kameny. Z Jeseníku jsme se dopravili vlakem domů.

Celkově pěšky zdolaných 36 kilometrů mnohé účastníky znavilo, ale kromě informací o geografii Jeseníků si snad většina odnesla zajímavý a pěkný zážitek.