Erasmus+ na GJO

Gymnázium Jana Opletala se v letošním roce opět účastní programu Erasmus+, tentokrát s názvem Společně po Evropě, který je zaměřen na jazykové, metodické a odborné vzdělávání pedagogů, prohlubování pedagogické praxe a výměnné studijní pobyty žáků. V rámci tohoto programu vyjede během osmnácti měsíců na studijní pobyt do různých evropských zemí 6 vyučujících různých aprobací, dva učitelé se zapojí do výuky na řecké škole a dvanáct studentů bude mít příležitost po dobu deseti dnů navštěvovat výuku v zahraničí. Program je financován z prostředků Evropské unie. 

Koncem března v rámci tohoto programu hostilo Gymnázium Jana Opletala studenty a pedagogy z partnerské školy v řeckých Athénách. Ti, společně s našimi studenty, pracovali na projektu týkajícím se historie a současnosti obou zemí v politických i kulturních souvislostech. Během práce na projektu studenti prezentovali politické uspořádání svého státu a zúčastnili se semináře zaměřeného na průřez historií českých zemí. Poznatky o životě v našem regionu ale získávali i při prohlídkách nejzajímavějších míst v Litovli a okolí. V Litovli navštívili radnici, kde se setkali se starostou panem Viktorem Kohoutem, v místním pivovaru byli zasvěceni do procesu vaření piva a při výletech do okolí Litovle získali ucelený přehled o historických i geografických zajímavostech našeho kraje. Zajímavá byla bezesporu možnost zúčastnit se vyučování a aktivně se zapojit do probíhajících hodin. S velkým úspěchem se setkala i práce s moderními technologiemi, kterými je naše škola vybavena, jako jsou 3D tiskárny. 

Začátkem května zamíří naši studenti na návštěvu do Athén, kde je čeká podobně bohatý program, jako měli možnost zažít řečtí studenti u nás.