PALORA postoupila do celostátního finále

V pátek 20. dubna 2018 svedl pěvecký sbor PALORA na Uničovských dětských pěveckých dnech těžký souboj sám se sebou. A to ze dvou důvodů. ... více se dozvíte zde

Marcela Barvířová, Alena Tichá

Chemická olympiáda – další úspěchy GJO

19. 04. 2018

Ve středu 18. 4. 2018 se na Slovanském gymnáziu v Olomouci konalo krajské kolo chemické olympiády v kategorii C určené pro žáky 1. a 2. ročníku středních škol, ve kterém soutěžilo celkem 40 žáků. Naši studenti, kteří postoupili s nejlepšími výsledky ze školního kola, Lukáš Putna (kvarta), Anička Kovaříková (sexta), Michaela Nantlová (1.A) a Vojta Cetkovský (sexta) jsou všichni úspěšní řešitelé. Lukáš Putna z kvarty (nižší gymnázium) se dokonce umístil na 2. místě. Je to vynikající výsledek, který potvrzuje Lukášovo nadání a zájem o přírodní vědy a také ocenění úsilí a práce, kterou odvedl při přípravě na soutěž. Všem oceněným blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naši školy. Výsledková listina je k nahlédnutí zde.

Jaroslava Englišová

Nikola Hemzalová ve finále České Miss 2018

16. 04. 2018

Nikola Hemzalová (3.A) se probojovala do finále České Miss. Hlasovat pro ni můžete každý den až do 30. května na adrese: https://ceskamiss.cz/finale. Přejeme hodně štěstí!

Pedagog roku 2018

11. 04. 2018

Celkem patnáct pedagogických pracovníků obdrželo minulý týden ocenění Pedagog roku 2018. Olomoucký kraj tímto způsobem vyjadřuje uznání vybraným pedagogickým pracovníkům z regionu, oceňuje jejich náročnou a záslužnou práci a připomíná úlohu učitelů ve společnosti.

Nás velmi těší, že mezi oceněnými byla i naše kolegyně Marcela Barvířová. Gratulujeme.

Autor fotek: Foto Chris

Další úspěch Štěpána Kratochvíla

10. 04. 2018

Koncem měsíce března proběhlo na OA v Mohelnici Krajské kolo soutěže v grafických disciplínách. V něm nás již tradičně výborně, ve všech vypsaných soutěžních disciplínách, reprezentoval Štěpán Kratochvíl (3.A). Svými výkony obsadil medailové pozice: v disciplínách Opis, Korektura textu, Záznam mluveného slova to bylo druhé místo, v disciplíně Wordprocessing třetí místo. Na základě skvělých výkonů byl nominován ve třech disciplínách (Opisu, Korektura textu a Záznam  mluveného slova) na Mistrovství republiky, které se uskuteční v Hradci Králové ve dnech 5. a 6. června 2018.

Gita Kotrlová

ZAV Přerov

09. 04. 2018

Na celorepublikovou pohárovou soutěž ZAV Přerov se mezi 4. - 5. dubnem sjelo na šedesát nejrychlejších písařů z České republiky z 21 škol. Klání probíhalo ve dvou soutěžních disciplínách. V bodovaném tréninku se student 3. A, Štěpán Kratochvíl, s výkonem 423.2 úhozů za minutu umístil na šestém místě, v kombinaci tří desetiminutových opisů s různou penalizací za chybu poté se součtem 11 073 bodů překonal svůj osobní rekord a zaujal sedmou příčku. Gratulujeme!

Dějepisná soutěž gymnázíí

06. 04. 2018

Ve čtvrtek 5. dubna 2018 poměřily své znalosti tříčlenné týmy gymnázií Olomouckého kraje v Dějepisné soutěži studentů gymnázií ČR a SR. Klání se již tradičně konalo na půdě Slovanského gymnázia v Olomouci, kam se sjelo osm škol. Naši školu reprezentovali Ondřej Nantl ze 4. A , Václav Dostál ze 3. A a Mirko Spurník ze sexty. Náš tým se na obtížný test plný záludných otázek dobře připravil, jejich snaze však chyběl příslovečný kousek štěstí a proto se umístili na čtvrtém místě.

Milada Svozilová

Turnaj dívek v míčových hrách 2018

28. 03. 2018

Dívky nižšího gymnázia se zúčastnily tradičního turnaje pořádaného pro místní a okolní školy. Primánky hrály vybíjenou a vybojovaly krásné 1. místo, kdy po urputném souboji porazily ZŠ Vítězná, ZŠ Náklo a ZŠ Jungmannova,  sekundánky a terciánky se utkaly v přehazované a získaly 2. a 3. místo. Gratuluji dívkám k pěknému sportovnímu výkonu.

Svatava Rozsypalová

Derniéra Abbamánie

27. 03. 2018

Derniéra Abbamánie v podání PS PALORA se uskutečnila v neděli 25. 3. 2018 v Moravičanech. Šesté představení příběhu Dony a její dcery Sofie postavené na hitech švédské skupiny ABBA skončilo dlouhým potleskem pro Karolínu Bártovou, Danielu Sáru Šanovou, Olgu Zapletalovou, Pavlínu Debnárovou, Vendulu Lebovou, Karolínu Tejkalovou, Michala Rakowského a všechny další členy PS PALORA i jeho hosty - Barboru Antonovou, Kamilu Sittovou a paní Irenu Blektovou.

Marcela Barvířová

Krajské kolo Soutěže v ruském jazyce

V pátek 23. 3. 2018 se početná výprava pěti reprezentantů GJO vydala na krajské kolo Soutěže v ruském jazyce, která se tradičně koná na Obchodní akademii v Mohelnici, kam už řadu let jezdíme srovnávat výsledky naší práce s ostatními gymnázii. Ani letos jsme se nevrátili s prázdnou. Barbora Němcová z oktávy vybojovala v těžké konkurenci skvělé 3. místo Natálie Elgnerová při své soutěžní premiéře 5. místo (z 18 soutěžících) v kategorii SŠII. V kategorii SŠI získala žákyně kvinty Marie Uličná výborné 4. místo a k tomu další cenné zkušeností pro příští rok. Vendula Lebová obsadila 7. místo. Radek Šišma z kvarty absolvoval soutěž poprvé a 6. místo mezi 16 soutěžícími v kategorii ZŠ je jistě příslibem do budoucna. Všem děkuji za odpovědnou přípravu a reprezentaci našeho gymnázia.

Krajské kolo chemické olympiády kategorie D

26. 03. 2018

Krajské kolo chemické olympiády kategorie D se konalo ve středu 21. 3. 2018 na Slovanském gymnáziu v Olomouci. Naši školu reprezentovali dva žáci kvarty – Lukáš Putna (výherce okresního kola) a Filip Drešr (5. místo v okresním kole). Oba se umístili jako úspěšní řešitelé, první 4 místa obsadili soutěžící s velmi těsným výsledkem 97 a 96,5 bodů ze 100. Lukáš Putna získal 96,5 bodů, pouhých 0,5 bodu rozhodlo o tom, že nebyl první! Umístil se tak jako 4. v pořadí, i když měl plný počet bodů v praktické části, o pořadí rozhodla teoretická část. Filip Drešr získal pěkné 6. místo. Oba žáci naši školu výtečně reprezentovali a patří jim velká gratulace a poděkování. Věříme, že v budoucím ročníku ChO budou vítězové. Výsledková listina je k nahlédnutí: https://olympiada.vscht.cz/cs/databaze/detail/2017/3/M/D

Konverzační soutěž v jazyce francouzském

Ve středu 21. 3. 2018 se v DDM Olomouc konalo krajské kolo konverzační soutěže ve francouzštině. Studentka septimy Anna Kolářová se v kategorii B2 /nejvyšší kategorie/ umístila na pěkném 4. místě.

K dosaženému výsledku jí blahopřejeme.

Věra Voglová

Školní kolo chemické olympiády kategorie C

Ve čtvrtek 22. 3. se konalo školní kolo chemické olympiády kategorie C, kterého se účastnili žáci sexty Cetkovský, Kovaříková, Navrátil, Osička, Spurník, Večeřa a Vrobelová, dále Nantlová z 1. A a Putna z kvarty. Test jejich znalostí trval 90 minut, po přestávce pracovali dalších 90 minut na úlohách praktické části. Bojovali o postup do krajského kola, které proběhne dne 18. 4. na Slovanském gymnáziu. Výsledky jejich snažení jsou k nahlédnutí v databázi 54. ročníku chemické olympiády: https://olympiada.vscht.cz/cs/databaze/

Lyžařský kurz sekundy - Kunčice 2018

24. 03. 2018

V termínu od 12. 3. 2018 do 17 3. 2018 jsme absolvovali s třídou sekunda lyžařský kurz v Kunčicích u Starého Města. Akce se celkem zúčastnilo 24 žáků. Počasí nám tentokrát příliš nepřálo, ale i navzdory této skutečnosti se nám podařilo uskutečnit výcvik sjezdového i klasického lyžování a snowboardingu v plánovaném rozsahu. Všichni jsme společně prožili příjemný týden v horském prostředí, lépe se vzájemně poznali a zlepšili své lyžařské a snowboarďácké dovednosti.

Vlastimil Kudláček

Jarní soustředění PS PALORA 2018

12. 03. 2018

Na přelomu měsíců února a března roku 2018 ve zcela zimní atmosféře proběhlo na tradiční základně v Cakově jarní soustředění PS PALORA.  Příprava náročného soutěžního programu, horký čaj a teplé oblečení nás na dlouhých a náročných zkouškách dostatečně zahřívaly. A když přece jen chlad z chodeb dolehl až do zkušebny, přišly na řadu náročné pohybové choreografie, které nás zaručeně zahřály. Takže když vám bude zima, zkuste si zazpívat Dum Dum Song a k tomu tančit nůžky, záda, rychlého slona nebo macarenu.

Okresní kolo chemické olympiády

V pátek 2. 3. 2018 proběhlo okresní kolo ChO v kategorii D (nejmladší žáci) na Gymnáziu ve Šternberku. Za naši školu bojovali dva žáci z kvarty – Lukáš Putna a Filip Drešr, kteří postoupili ze školního kola s vynikajícími výsledky. Lukáš Putna obhájil 1. místo a Filip Drešr velmi pěkné 5.místo, oba jsou úspěšní řešitelé a postupují do krajského kola. Za vzornou reprezentaci oběma žákům děkujeme, blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole.

zobrazit starší

Kalendář

Vyhlášení volného dne pro žáky školy

16. 4. – 8. 5 2018

Vedení školy vyhlašuje na 30. 4. 2018 a 7. 5. 2018 volný den pro žáky školy. Celý dokument najdete zde.