Úvodní stránka školy

Novinky

22. ročník soutěže Matematický klokan

27. 03. 2017

V pátek 17. 3. 2017 proběhl na naší škole 22. ročník soutěže Matematický klokan. Soutěže se zúčastnili vybraní žáci ze všech tříd. Nejlepšími řešiteli tohoto ročníku jsou:

V kategorii Benjamín (prima, sekunda): Kristýna Prustoměrská, Tadeáš Kaksa a Silvie Řmotová

V kategorii Kadet (tercie, kvarta): Jan Juriga, Vojtěch Vychodil Pavel Hampl

V kategorii Junior (kvinta, 1.A, sexta, 2.A): Jiří Bednář, Jan Večeřa Terezie Ošťádalová

V kategorii Student (septima, 3.A, oktáva, 4.A): Vojtěch Juráš, Michal Zavadil a Marek Šuranský

Všem zúčastněným studentům blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Gita Kotrlová

Kroužek latinského jazyka

23. 03. 2017

Od ledna tohoto roku funguje na našem gymnáziu kroužek latinského jazyka, který mohou navštěvovat studenti vyššího gymnázia. Momentálně do něj chodí někteří studenti sexty, 2.A a 3.A. Kroužek je určen pro zájemce, kteří v budoucnu plánují studovat přírodovědné, lékařské či vybrané humanitní obory, nebo pro ty, kteří se chtějí naučit něco nového.  

                                                                                       Michaela Hradilová

Turnaj míčových her

22. 03. 2017

15. března 2017 se dívky nižšího gymnázia zúčastnily tradičního turnaje pořádaného pro základní školy z Litovle a z blízkého okolí. Primánky hrály vybíjenou a vybojovaly 2. místo, sekundánky a terciánky se utkaly v přehazované a získaly 3. a 2. pořadí, kvartánky  soutěžily ve volejbale a umístily se na stříbrné pozici. Gratuluji dívkám k pěkným sportovním výkonům.

 Svatava Rozsypalová

ZAV Přerov

22. 03. 2017

Ve dnech 15.-16. března proběhla na Obchodní akademii v Přerově celostátní soutěž v opisu textu. Naše gymnázium reprezentoval Štěpán Kratochvíl a umístil se v kombinaci třech desetiminutových opisů na celkovém 14. místě z 60 účastníků a v bodovaném tréninku na 13. místě. K dosaženým výsledkům gratulujeme.

Ruštináři přivezli první a třetí místo z krajského kola

17. 03. 2017

Ve středu 15. 3. 2017 se v Mohelnici konalo krajské kolo Soutěže v ruském jazyce. Do kategorie ZŠ bylo ze základních škol a osmiletých gymnázií Olomouckého kraje nominováno 20 nejlepších ruštinářů a v této velmi silné a početné konkurenci vybojovala žákyně třídy kvarty Marie Uličná skvělé 1. místo. V téže kategorii získala Vendula Lebová velmi pěkné 7. místo.

V kategorii SŠII obsadila krásné 3. místo  Barbora Němcová ze třídy septimy a Karina Tsyhanyn ze 3. A doplnila naše úspěchy o 6. místo rovněž v kategorii SŠII, kde soutěžilo 13 středoškoláků.

Všem soutěžícím děkuji za odvedenou práci a vzornou reprezentaci školy. Blahopřeji ke krásnému umístění a těším se na další ročník.   

 Marcela Barvířová

Ohlédnutí za lyžařskými kurzy

16. 03. 2017

Byli zveřejněny fotografie z lyžařských kurzů sekundy a prvních ročníků. Kurz prvních ročníků (kvinta a 1. A) je navíc přiblížen v krátké zprávě.

 

Svatava Rozsypalová, Vlastimil Kudláček

Úspěšná reprezentace školy v okresním kole olympiády v anglickém jazyce

16. 03. 2017

Dne 22. 2. 2017 se žákyně sekundy Petra Holubová zúčastnila okresního kola olympiády v anglickém jazyce, které se konalo v Domově dětí a mláděže v Olomouci. V konkurenci žáků jiných gymnázií našeho okresu se Petře podařilo získat krásné 2. místo.

V okresním kole olympiády v anglickém jazyce  úrovně B2, konaném  pro vyšší gymnázium 6. 2. 2017, nás velmi úspěšně reprezentovala  Vlaďka Havlíčková (septima), která se  v silné konkurenci  umístila na skvělém 5. místě. Rovněž  Ondra Nantl (3. A) obsadil výborné 10. místo. Gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Jitka Harnošová, Eva Sklenářová

Zeměpisná olympiáda 2017

13. 03. 2017

Naši studenti se tradičně zúčastňují zeměpisné olympiády a jinak tomu nebylo ani letos. Podrobnější popis vývoje soutěže v jednotlivých kategoriích najdete zde.

 

Tomáš Pospíšil

Okresní kolo Chemické olympiády kategorie D

09. 03. 2017

Dne 7. 3. 2017 proběhlo na Gymnáziu ve Šternberku Okresní kolo Chemické olympiády kategorie D. Na základě výsledků školního kola byli nominováni tři žáci našeho gymnázia: Lukáš Putna a Filip Drešr z tercie a Karolína Tejkalová z kvarty. Soutěže se účastnilo celkem 18 žáků, všichni tři získali diplom úspěšného řešitele. Lukáš Putna se umístil na krásném 6. místě a Filip Drešr na 8. místě. Z výsledku máme radost a doufáme, že v příštím roce budou naši školu opět vzorně reprezentovat.

Všem soutěžícím gratulujeme. Výsledková listina je ke stažení zde.

Jaroslava Englišová

Debatiáda 2017

08. 03. 2017

V pátek 10. 2. 2017 se dvě dvoučlenná družstva ve složení Hana Ellnerová a Štěpán Kratochvíl (oba 2.A) a  Šimon Švub (2.A) a Ludmila Hrachovcová (sexta) zúčastnila již tradiční Debatiády pořádané Zastupitelstvem mládeže Olomouckého kraje. Turnaj se uskutečnil v Domově dětí a mládeže v Olomouci. Letošní rok probíhala soutěž dle pravidel Verbattle. Naši studenti se umístili na krásném 5. a 9. místě z celkového  počtu osmnácti soutěžních týmů. Gratulujeme!

Iva Morongová

Praha – Gaudeamus, Senát, Kavčí hory

08. 03. 2017

Ve středu 25. 1. 2017 vyrazily třídy septimy a 3. A za vzděláním do Prahy. Program zahrnoval návštěvu studijního veletrhu Gaudeamus, komentovanou prohlídku televizních studií na Kavčích horách a prohlídku historických prostor Senátu České republiky.

Iva Morongová

DŮLEŽITÉ - změna termínu pro odevzdání přihlášky ke studiu

19. 02. 2017

Termín pro odevzdání přihlášky řediteli střední školy je do 1. března 2017!

  • pro první kolo přijímacího řízení
  • pro čtyřleté i osmileté studium

Školní kolo konverzační soutěže v ruském jazyce

19. 02. 2017
Ve dnech 13. a 14. 2. 2017 proběhlo na Gymnáziu Jana Opletala v Litovli školní kolo konverzační soutěže v ruském jazyce, kterého se zúčastnilo 7 žáků. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - SŠII a ZŠ ve třídách kvarta, septima a 3. A.
K výborným výsledkům a postupu do krajského kola blahopřejeme Barboře Němcové ze třídy septima, Karině Tsyhanyn ze třídy 3. A a Marii Uličné a Vendule Lebové z kvarty. V krajském kole přejeme hodně úspěchů.
Marcela Barvířová

Vzorové testy pro uchazeče o studium

09. 02. 2017

V sekci Přijímací řízení byly zveřejněny vzorové testy pro uchazeče o studium.

Jírovci - ohlédnutí za zimní sezónou

31. 01. 2017

Komorní sbor, který vyšel a dlouhá léta spolupracoval s PS PALORA, dnes Příležitostné sdružení absolventů a přátel Gymnázia Jana Opletala v Litovli Jírovci, i řadu let po svém absolutoriu stále dělá dobré jméno své střední škole. V neděli 29. 1. 2017 odzpíval svůj poslední koncert z řady vystoupení, připravených pro letošní zimní sezónu. Tu zahájili Jírovci ve Velké Bystřici a zakončili v Drahanovicích.  Zpívali jsme také ve Zborově a v Litovli. Záznam ze zvláště vydařeného koncertu v kapli svatého Jiří v Litovli můžete zhlédnout zde

Marcela Barvířová

Ocenění na Olomouckém bienále 2016

14. 01. 2017

Naši studenti získali ocenění na přehlídce výtvarného projevu žáků a studentů škol a školských zařízení Olomouckého kraje OLOMOUCKÉ BIENÁLE 2016. Výstava byla slavnostně zahájena 4. ledna 2017 v GALERII PODKROVÍ v Uměleckém centru UP Olomouc.

III. kategorie:

Anna Kovaříková, Vojtěch Navrátil (kvinta) Cena za animovaný film „Pet a Met“

IV. kategorie:

Autorský kolektiv třídy 2. A Čestné uznání za soubor papírových objektů „Koruna pro Karla“

Silvie Drešrová, Anna Kolářová (sexta) Čestné uznání za objekt „Jouda čapka“

Oceněným studentům gratulujeme k úspěchu a přejeme hodně originálních a tvůrčích nápadů.

Výstava potrvá do 31. 1. 2017, Konvikt UC UP Olomouc

Ivana Spurná

zobrazit starší

Kalendář

Dotazník

9. – 31. 3. 2017

Od 9. do 31. března máte možnost vyplnit dotazník týkající se plesu, který pravidelně pořádá rodičovské sdružení při Gymnáziu Jana Opletala v Litovli.

Konzultační schůzky

6. 4. 2017

Rodičovské sdružení spolu s ředitelstvím Gymnázia Jana Opletala v  Litovli Vás zve na konzultační schůzky rodičů, které se uskuteční ve čtvrtek 6. dubna 2017  v 16.00 hodin v učebnách školy. Pozvánku najdete zde.