Úvodní stránka školy

Novinky

Geografická exkurze 2017

15. 09. 2017

Žáci septimy a 3. A se zúčastnili tradiční geografické exkurze na meteorologickou stanici Luká a do okolí Mladče. Na meteorologické stanici se seznámili se způsoby a možnostmi sledování počasí. Po přesunu autobusem navštívili jeskyně v Mladči. Následně absolvovali, někteří opravdu s nadšením, terénní výuku zeměpisu zaměřenou na orientaci v krajině a práci s mapou. Samostatný přesun lesním terénem k jeskyni Podkova zvládli, až na jednu silnou čtveřici, všichni bez problémů. Následovalo seznámení s  Řimickými vyvěračkami a pěší návrat do Litovle s tvorbou pochodové mapy.

Tomáš Pospíšil

Mezinárodní den gramotnosti - 8. 9. 2017

14. 09. 2017

Datum 8. září vyhlásilo UNESCO jako International Literacy Day neboli Mezinárodní den gramotnosti. Slaví se po celém světě. Tento významný den si připomněli i studenti našeho gymnázia. V rámci hodin českého jazyka studenti psali úvahu na toto téma, v diskuzním kruhu debatovali nad problémy spojenými s gramotností a žáci nižšího gymnázia si vyzkoušeli čtenářskou gramotnost prakticky.

Michaela Hradilová

Výměnný program Fulbright

13. 09. 2017

Ve školním roce 2017/18 bude na naší škole působit v rámci výměnného programu Fulbright asistentka pro výuku anglického jazyka slečna Eleanor Baude-Phillips ze Spojených států amerických. Její "vizitku" naleznete zde.

Oficiální profil školy na Facebooku

11. 09. 2017

Oznamujeme všem zájemcům, že byl spuštěn oficiální FB profil školy:

https://www.facebook.com/gjo.cz/?ref=aymt_homepage_panel

Mimořádný úspěch Štěpána Kratochvíla na 51. Mistrovství světa v záznamu a zpracování textu

06. 09. 2017

Mistrovství se konalo 21. - 28. července 2017 v Berlíně, zúčastnilo se jej 500 osob z téměř 30 zemí světa.

Soutěžilo se v 9 disciplínách. Štěpán Kratochvíl (3.A) soutěžil pod hlavičkou české reprezentace a města Litovel v sedmi disciplínách a dosáhl následujících výsledků: titul vicemistra světa v korektuře textu (obhájen titul z Budapešti 2015), 7. místo v protokolování (slohová disciplína), 8. místo v cizojazyčných diktátech, v olympijském součtu všech disciplín se umístil na konečném sedmém místě. Dále získal 13. místo v disciplíně Audiotranscription, 15. místo v záznamu mluveného slova a 34. místo v královském opisu.

Ke skvělým výsledkům mu srdečně gratulujeme.

Výpravy za uměním do Brna

29. 06. 2017

Je středa 14. června a žáci kvarty mají namířeno do Brna. V rámci školního projektu Výpravy za uměním je pro ně připraven výukový program v nejslavnější brněnské vile, ve vile Tugendhat, která je zapsaná na listině památek UNESCO. Více informací o průběhu celé akce najdete zde.

Ivana Spurná

Náš časopis Párátko je nejlepší v kraji

29. 06. 2017

Náš školní časopis Párátko získal v soutěži "Školní časopis roku" 1. místo, které současně znamená postup do republikového finále. Všem, kteří se na vzniku časopisu podílejí gratulujeme a přejeme mnoho elánu při další práci a hodně štěstí ve finále soutěže.

Výroční koncert PS PALORA

26. 06. 2017

Výroční koncert přivedl do auly Gymnázia Jana Opletala téměř tři stovky posluchačů, kteří si přišli poslechnout koncert na rozloučenou se školním rokem 2016/2017 a také písničku pro paní ředitelku RNDr. Jitku Krausovou. ABBAMÁNIE ještě nekončí a my se stejně jako posluchači těšíme na zářijovou reprízu.  Užijte si léto a děkujeme za přízeň.

PS PALORA a Marcela Barvířová

Na vodě je nám hej 2017

14. 06. 2017

Třída kvarta se ve dnech 8. a 9. 6. zúčastnila dvoudenního vodáckého projektu . První den se žáci učili základy ovládání kánoe a výuka byla ukončena rychlostním závodem dvoučlenných posádek. Nejrychlejší byly posádky Šanová, Uličná a Finger, Machala, Vyhnánek, kteří zdolali trať ve shodném čase.  Druhý den jsme dojeli vlakem do Moravičan a odtud jsme splouvali řeku Moravu do Litovle se zastávkami na Nových Mlýnech a na Templu. Vzhledem k pěknému charakteru počasí a vysokým teplotám došlo v mnoha případech i na osvěžující koupel.

Vlastimil Kudláček

Vodácký kurz 2017

13. 06. 2017

Ve dnech 28. 5. 2017 – 2. 6. 2017 byla pro žáky třetích ročníků připravena vodácká část sportovně-turistického kurzu. Poutavé přiblížení této části kurzu najdete zde.

Ivo Chytil

Cyklistický kurz 2017

11. 06. 2017

Ve dnech 29. 5. 2017 – 2. 6. 2017 se uskutečnila cyklistická část sportovně-turistického kurzu, kterého se zúčastnili žáci třetích ročníků vyššího gymnázia. Náplň cyklistické části kurzu tvořily jednodenní vyjížďky, které byly doplněny základy enviromentální výchovy, pobytu a chování v přírodě, táboření, orientace v mapě a první pomoci. V průběhu kurzu jsme se podívali na mnoho krásných a zajímavých míst v blízkém i vzdálenějším okolí Litovle.

Vlastimil Kudláček

PS PALORA a ZUŠ OPEN v Olomouci dne 30. 5. 2017

10. 06. 2017

Dne 30. 5. 2017 se PALORA v Olomouci účastnila celorepublikového projektu ZUŠ OPEN. Děkuji všem členům sboru, kteří se na akci podíleli.

Marcela Barvířová

Dobroděj na kole a návštěva knihovny

09. 06. 2017

Dne 1. 6. 2017 jsme s žáky primy podpořili na litovelském náměstí akci s názvem Dobroděj na kole, která podporuje projekt „Slyším, tedy čtu“. Žáci si vyzkoušeli různé úkoly se škraboškou přes oči, aby zjistili, jaké to je, když člověk nevidí. Poté jsme ještě navštívili městskou knihovnu, kde byli žáci seznámeni s jejím chodem a systémem výpůjček. Na závěr jsme Den dětí zakončili v cukrárně na zmrzlině a potom hurá zpět do školy.

                                          Michaela Hradilová, Eva Kuchařová

Májový happening

08. 06. 2017

V minulém měsíci měli naši žáci možnost zúčastnit se zajímavé akce. V rámci českého jazyka jsme zorganizovaly májový „happening“. Více informací o průběhu akce se dočtete zde.

Iva Morongová

GLOBAL ACTION WEEK FOR EDUCATION 2017

06. 06. 2017

Týden globálního akčního programu pro vzdělávání (GAWE) je každoroční mezinárodní kampaň vedená Světovou organizací pro vzdělávání s podporou UNESCO s cílem zvýšit povědomí o významu vzdělávání.

V rámci akčního týdne pro vzdělávání proběhl dne 27. 4. 2017 v primě projektový den zaměřený na uvědomění si překážek ve vzdělávání dětí v rozvojových zemích, důležitost vzdělávání a jeho různorodost.

Během dne si žáci prostřednictvím zajímavých aktivit vyzkoušeli, jaké to je být dítětem v zemi, kde školní docházka není běžnou záležitostí, a odpověděli si na otázku, jaké překážky musí tamější děti překonávat. Věnovali se ale také obecnému významu vzdělávání, tomu, co nám škola může přinést a jak náš život vzdělávání obohacuje. Byl to den plný kreativních činností, spolupráce a „aha“ momentů.

Michaela Hradilová, Iva Morongová

Mistrovství ČR v grafických disciplínách

29. 05. 2017

Ve dnech 25.-26. května se na OA a SOŠ obchodního ruchu v Chocni konalo celostátní kolo Mistrovství České republiky v grafických disciplínách, pořádané MŠMT, Národním těsnopisným ústavem a organizací INTERINFO, do kterého postoupil Štěpán Kratochvíl z 2.A v korektuře textu. Doprovodným programem soutěže byla například prohlídka centra města a zámku UNESCO v Litomyšli nebo komentovaná prohlídka města Chocně. Štěpán se v konkurenci 60 nejlepších středoškolských studentů v tomto oboru umístil se 139 korekturami a 8 chybami na třetím místě a získal titul druhého vicemistra ČR v korektuře. Gratulujeme!

zobrazit starší

Kalendář

POZNÁVÁME LITOVELSKÉ POMORAVÍ ZE SEDLA

21. – 22. 9. 2017

Ve čtvrtek 21. 9. 2017 a v pátek 22. 9. 2017 se uskuteční projekt pro žáky tercie, který nese název "Poznáváme Litovelské Pomoraví ze sedla". Informace o projektu najdete zde.