Úvodní stránka školy

Novinky

Seznam učebnic doporučených pro výuku v 1. ročníku vyššího gymnázia

02. 07. 2018

Seznam učebnic doporučených pro výuku v 1. ročníku vyššího gymnázia najdete zde.

 

Sportovní dny na gymnáziu

28. 06. 2018

Pro tento rok vyhlásila mezinárodní organizace UNESCO pro přidružené školy téma Sport jako prostředek k podpoře vzdělávání, zdraví, rozvoje a míru. Vzhledem k tomu, že se můžeme pyšnit členstvím, uspořádali jsme v duchu hodnot UNESCA a hesla „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ sportovní hry. Ty na gymnázium probíhají dva dny, úterý a středa. První den byl zasvěcen atletickým a netradičním disciplínám, středa se nese v duchu kolektivních sportů. Učitelé i žáci se ke dnům postavili čelem, za což jim patří velký dík, a snad si dny i řádně užili. Nezbývá než zvolat: Sportu zdar!

                                                                          Mgr. Michaela Hradilová

PALORA zakončila školní rok 2017/2018

24. 06. 2018

Všem posluchačům děkuji za návštěvu na výročním koncertě, za potlesk i celoroční přízeň. Zpěvákům i posluchačům přeji krásné léto a těším se na viděnou po prázdninách v novém školním roce. 

Marcela Barvířová
Fotodokumentace Ivana Spurná a Ivo Barvíř

Pádla, vesty, kánoe – třetí ročníky pluly po Vltavě

15. 06. 2018

Vodácký výcvik na řece Vltavě – akce, která již tradičně oznamuje příchod blížícího se závěru školního roku. Třetí ročníky se na letošní vodácký kurz vydaly v neděli 3. června. Splavnost nejdelší řeky na území Česka otestovali studenti na sedmdesáti kilometrech z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou. Na této trase museli překonat 11 jezů. Během plavby čekaly účastníky kurzu i zajímavé zastávky, mezi něž se řadí město Český Krumlov nebo zřícenina hradu Dívčí kámen. Po celou dobu kurzu panovalo ryze slunečné počasí bez dešťových kapek. Společné večery u táborového ohně si zpříjemnili sami studenti – někteří z nich se chopili kytary a rozezpívali téměř celý kemp. Do cílové destinace kurz doplul ve čtvrtek. Kromě lehkých oděrek se vrátili všichni účastníci bez zdravotních potíží. Zúčastněným pedagogům i studentům patří poděkování za bezproblémový průběh vodáckého kurzu.

Šimon Švub (3.A)

Holocaust - beseda

15. 06. 2018

Studentská rada GJO ve spolupráci s nadací Respekt a tolerance zorganizovala dne 25. května na naši škole besedu s názvem HOLOCAUST, která byla určena pro vyšší gymnázium. V první části byl pomocí filmu pana Štipla představen život a osud Otty Wolfa a jeho rodiny. V druhé části mohli studenti debatovat s Jiřím Fišerem, který prožil část svého dětství v koncentračním táboře Osvětim, kde byl se svým bratrem  u doktora Mengeleho. Besedy se zúčastnil i pan starosta Ing. Zdeněk Potužák. Mimo prezentaci byla v aule i výstava, která nesla název Obyčejní lidé v neobyčejné době.

David Gronych (3.A)

Další velké úspěchy Barbory Dimovové

13. 06. 2018

Naše studentka Barbora Dimovová se opět  nominovala do seniorského reprezentačního družstva se kterým se v minulých 3 týdnech zúčastnila dvou nejvýznamnějších světových akcí ve sjezdu na divoké vodě. V termínu od 30. 5. do 3. 6. 2018 se konalo Mistrovství světa ve švýcarském Muotathalu ze kterého Bára přivezla dvě zlaté medaile ze soutěže družstev. V individuálním klasickém sjezdu byla šestá s nepatrnou ztrátou na bronz a ve sprintu obsadila krásné 4. místo s odstupem 0,33 s na medaili.

Ze Švýcarska se reprezentace přesunula do Bosny na řeku Vrbas. Zde si vylepšila své umístění v klasickém sjezdu na 5. místo a v neděli 10. 6. nenašla ve finále sprintu přemožitelku a poprvé v životě zvítězila ve světovém poháru dospělých.

Ke skvělým výsledkům Báře gratulujeme a přejeme mnoho štěstí v dalších závodech.

Máme vicemistra ČR v korektuře textu

08. 06. 2018

Dějištěm 26. Mistrovství České republiky v grafických předmětech se mezi 5. - 6. červnem stal Hradec Králové. Na obchodní akademii se o skleněné trofeje utkalo na šedesát nominovaných soutěžících z krajských kol. Šampionát proběhl ve čtyřech disciplínách, tj. ve Wordprocessingu, Korektuře textu, Záznamu mluveného slova a Opisu textu. Nejtěsnější výsledky nabídla již tradičně Korektura textu, kde se prvním třem umístěným podařilo před vypršením časového limitu splnit celou předlohu a rozhodnout musely chyby. Reprezentant litovelského gymnázia Štěpán Kratochvíl nakonec v těsném závěsu získal stříbrnou příčku a z východu Čech si odvezl titul vicemistra ČR. Zajímavou raritou se stal fakt, že ze dvanácti rozdaných trofejí putovalo jedenáct na Moravu.

Gita Kotrlová

Výsledky přijímacího řízení

21. 05. 2018

Oficiální výsledky přijímacího řízení si můžete prohlédnout v sekci Přijímací řízení.

Projekt UP na půdě naší školy

21. 05. 2018

V pátek 18. 5. se třetí ročníky vyššího gymnázia účastnily zajímavého workshopu. Studenti Katedry divadelních a filmových studií Filozofické fakulty UP v Olomouci spolu se svou vyučující doc. Andreou Hanáčkovou, Ph.D přijeli a zapojili naše žáky do jimi připravovaného projektu. Ten vznikl v rámci občanského sdružení UNION a má všeříkající název „ K čemu jsou dobrá veřejnoprávní média.“ Studenti, kteří se v rámci výuky věnují publicistickému stylu, se formou přednášky i skupinové práce seznámili s rolí veřejnoprávní televize, rozhlasu i ČTK. Během dvou hodin trošku poslouchali, trošku pracovali, ale hlavně pochopili význam veřejnoprávních médií pro fungující demokracii.

Milada Svozilová

Úspěchy ve fyzikální olympiádě

17. 05. 2018

I v tomto školním roce se podařilo našim žákům navázat na pěkná umístění ve fyzikální olympiádě v předchozích letech. Talentovaný žák kvarty Lukáš Putna se umístil v okresním kole Fyzikální olympiády  kategorie E, které se konalo 4. 4. 2018 v Olomouci, na 2. místě a postoupil do krajského kola. V krajském kole konaném 27. 4. 2018 v Olomouci získal v ostré konkurenci velmi pěkné 3. místo.

Okresní kolo fyzikální olympiády nejmladší kategorie G – Archimediády se konalo 16. 5. 2018 v Olomouci. Také naši fyzikální „benjamínci“ se mezi žáky ostatních gymnázií a základních škol dokázali prosadit.  Žák sekundy Tadeáš Fryčák se probojoval na stupně vítězů a obsadil 2. místo. Petr Žampach z téže třídy se jako úspěšný řešitel umístil na osmé příčce okresního kola FO kategorie G. Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za úsilí při přípravě na soutěžní klání a úspěšnou reprezentaci školy.

Dana Baránková

Profesní testy 2018

16. 05. 2018

V průběhu měsíců dubna a května proběhlo testování zájemců z řad žáků třetích a druhých ročníků čtyřletého gymnázia. Tuto nabídku klinického psychologa, který dlouhodobě spolupracuje s naší školou, využilo celkem 33 žáků. Profesní testy byly realizovány ve dvou termínech, následně pak probíhá vyhodnocování formou důkladného rozboru ze strany psychologa směrem k žákovi, celkem proběhla tři setkání v průběhu měsíce května.

Eva Kuchařová

Mezinárodní internetový šampionát INTERSTENO 2018

11. 05. 2018

Na přelomu března a dubna proběhl třítýdenní mezinárodní šampionát v psaní na klávesnici. Více než 1200 soutěžících z 23 zemí světa porovnalo své schopnosti v soutěžních opisech v 16 jazycích (např. turečtina, finština, rumunština aj.). Student 3. A Štěpán Kratochvíl, se mezi 720 soutěžícími ve věkové kategorii do 20 let umístil po splnění kritérií pro 15 jazyků se ziskem 38 596 bodů na konečném 7. místě a stal se druhým nejvýše postaveným zástupcem české reprezentace. Gratulujeme!

Gita Kotrlová

Zažij DofE

11. 05. 2018

10. května proběhla v Praze ve Stromovce akce s názvem Zažij DofE, na které se setkávají účastníci mezinárodního programu a vyměňují si zkušenosti a zážitky. V rámci této akce jsou pro ně připraveny workshopy na různá témata, jako je kaligrafie, profesní příprava, první pomoc, origami aj. Dále si mohou zkusit, co vše obnáší příprava na expedici a mnoho dalšího. Letos vyrazila i naše studentka ze septimy, která se vrátila plna dojmů a nových zážitků. Doufám, že na další akci opět nebude chybět.

                                                                               Michaela Hradilová

PRAHA 2018

04. 05. 2018

Letošní pražské turné žáků druhého ročníku a sexty po památkách hudebních, historických, architektonických i technických se konalo ve dnech 26. – 27. dubna. A bylo podle ohlasů studentů i nás pedagogů více než vydařené. Už cesta tam přinesla příjemné a dlouho na exkurzích neviděné překvapení. Více se dočtete zde.

Za tým pedagogů Marcela Barvířová a Lenka Viktoříková

Plánujeme změnu v ŠVP

03. 05. 2018

Vedení školy se rozhodlo provést změnu v učebním plánu ŠVP s nabytím účinnosti od 1. 9. 2018. Změna spočívá v posílení hodinových dotací výuky Anglického jazyka a ICT. Nový ŠVP pro čtyřleté gymnázium a vyšší stupeň osmiletého gymnázia bude zveřejněn v průběhu června letošního roku. Budeme rádi za vaše připomínky a podněty na e-mailovou adresu reditel@gjo.cz.

Mgr. Radim Lindner

ředitel školy

Postup do celostátního kola v Dějepisné soutěži studentů gymnázií ČR a SR

02. 05. 2018

O výsledku krajského kola v této soutěži jsme informovali na začátku dubna, kdy jsme „smutnili“ nad bramborovou medailí. Nyní přicházíme s úžasnou zprávou- díky soutěžnímu klíči, který zvýhodňuje počet získaných bodů nad umístěním, se naše družstvo probojovalo do celostátního kola. Úspěch je větší, když necháme hovořit čísla - krajských kol se zúčastnilo 14 krajů z Česka i Slovenska, celkem to bylo 189 gymnázií. A my budeme mezi 55 úspěšnými, kteří se v listopadu 2018 utkají v Chebu v kole celostátním. Naše družstvo bohužel musí opustit Ondřej Nantl, který v příštím školním roce již bude studentem vysoké školy. Tímto mu děkujeme a přejeme úspěšnou maturitní zkoušku.

Milada Svozilová

zobrazit starší

Kalendář

Úřední hodiny o prázdninách

2. 7. – 31. 8 2018

Přehled úředních hodin v době letních prázdnin najdete zde.

Organizace školního roku 2017/2018

4. 9. 2017 – 31. 8. 2018

Informace o organizaci školního roku 2017/2018 naleznete zde.