Úvodní stránka školy

Novinky

DŮLEŽITÉ - změna termínu pro odevzdání přihlášky ke studiu

19. 02. 2017

Termín pro odevzdání přihlášky řediteli střední školy je do 1. března 2017!

  • pro první kolo přijímacího řízení
  • pro čtyřleté i osmileté studium

Školní kolo konverzační soutěže v ruském jazyce

19. 02. 2017
Ve dnech 13. a 14. 2. 2017 proběhlo na Gymnáziu Jana Opletala v Litovli školní kolo konverzační soutěže v ruském jazyce, kterého se zúčastnilo 7 žáků. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - SŠII a ZŠ ve třídách kvarta, septima a 3. A.
K výborným výsledkům a postupu do krajského kola blahopřejeme Barboře Němcové ze třídy septima, Karině Tsyhanyn ze třídy 3. A a Marii Uličné a Vendule Lebové z kvarty. V krajském kole přejeme hodně úspěchů.
Marcela Barvířová

Vzorové testy pro uchazeče o studium

09. 02. 2017

V sekci Přijímací řízení byly zveřejněny vzorové testy pro uchazeče o studium.

Jírovci - ohlédnutí za zimní sezónou

31. 01. 2017

Komorní sbor, který vyšel a dlouhá léta spolupracoval s PS PALORA, dnes Příležitostné sdružení absolventů a přátel Gymnázia Jana Opletala v Litovli Jírovci, i řadu let po svém absolutoriu stále dělá dobré jméno své střední škole. V neděli 29. 1. 2017 odzpíval svůj poslední koncert z řady vystoupení, připravených pro letošní zimní sezónu. Tu zahájili Jírovci ve Velké Bystřici a zakončili v Drahanovicích.  Zpívali jsme také ve Zborově a v Litovli. Záznam ze zvláště vydařeného koncertu v kapli svatého Jiří v Litovli můžete zhlédnout zde

Marcela Barvířová

Ocenění na Olomouckém bienále 2016

14. 01. 2017

Naši studenti získali ocenění na přehlídce výtvarného projevu žáků a studentů škol a školských zařízení Olomouckého kraje OLOMOUCKÉ BIENÁLE 2016. Výstava byla slavnostně zahájena 4. ledna 2017 v GALERII PODKROVÍ v Uměleckém centru UP Olomouc.

III. kategorie:

Anna Kovaříková, Vojtěch Navrátil (kvinta) Cena za animovaný film „Pet a Met“

IV. kategorie:

Autorský kolektiv třídy 2. A Čestné uznání za soubor papírových objektů „Koruna pro Karla“

Silvie Drešrová, Anna Kolářová (sexta) Čestné uznání za objekt „Jouda čapka“

Oceněným studentům gratulujeme k úspěchu a přejeme hodně originálních a tvůrčích nápadů.

Výstava potrvá do 31. 1. 2017, Konvikt UC UP Olomouc

Ivana Spurná

Vánoční turnaj ve florbalu

04. 01. 2017

Dne 21. 12. 2016 proběhl na hale ZŠ Vítězná v Litovli tradiční vánoční turnaj ve florbalu chlapců. Turnaje se zúčastnily školy z  Litovle – ZŠ Vítězná, ZŠ Jungmannova a naše škola, dále ZŠ Náklo a ZŠ Bílá Lhota. Naše družstvo předvedlo velmi pěkný výkon a až do posledního zápasu turnaje se hrálo o 1. místo. Nakonec jsme skončili na pěkném 3. místě.

Ivo Chytil

Prima na plaveckém bazéně

04. 01. 2017

Žáci primy navštěvovali v měsících říjen až prosinec 2016 litovelský bazén. V rámci výuky tělesné výchovy se učili a zdokonalovali jednotlivé plavecké styly, tedy prsa, kraul, znak a motýlek. Kromě plavání si i hráli, nejoblíbenější hrou bylo vodní pólo. Na závěr proběhly závody v plavání na 50m volným způsobem s těmito výsledky.

Ivo Chytil

Paralympijský školní den

04. 01. 2017

Dne 8. 12. 2016 proběhl na naší škole Paralympijský školní den ve spolupráci s Katedrou Aplikovaných pohybových aktivit, Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Účastnily se ho třídy tercie, kvarta, 1.A a kvinta včetně třídních učitelů. Tato akce byla vytvořená v rámci mezinárodního rozvojového projektu. Cílem bylo zábavným způsobem představit žákům mobilitu, sporty a pohybové aktivity pro osoby se zdravotním postižením např. základní mobilita na vozíku při překonávání běžných architektonických bariér v prostorách školy a bezprostředním okolí, sporty osob se zrakovým postižením – goalball a sportovní hry osob s tělesným postižením – basketbal na vozíku, Boccia. Dalším cílem bylo také změnit vnímání a postoje žáků k osobám, které se odlišují. Fotografie z projektu si můžete prohlednout ve fotogalerii.

Ivo Chytil

Mikuláš na naší škole

04. 01. 2017

Dne 6. 12. 2016 třída Septima uskutečnila Mikulášskou nadílku. Čerti a andělé v čele s Mikulášem si posvítili na zlobivé jedince v každé třídě, kteří se museli ze svých hříchů vykoupit přednesem básně či zazpíváním písničky. Ovšem nemyslelo se jen na potížisty, hodné děti byly za své spořádané chování odměněny sladkostmi. Nevíme, zda byla akce úspěšná v napravení žáků, nicméně důležité je, že si ji každá třída užila.

Ivo Chytil

Vánoční Vídeň

23. 12. 2016

V úterý 20. 12. 2016 jsme absolvovali s vybranými žáky vyšších ročníků poznávací zájezd do Vídně. Prohlédli jsme si historické centrum města a zaměřili jsme se na nejvýznamnější kulturní památky. Součástí zájezdu byla také návštěva proslulých vánočních trhů. Po celou dobu našeho pobývání ve Vídni nám "přálo" počasí - intenzivní sněžení a studený vítr báječně dokreslovaly tu pravou předvánoční atmosféru, která přímo čiší z mnoha pořízených fotografií

Vlastimil Kudláček

Zpíváme koledy pro radost

22. 12. 2016

I letos jsme se studenty zavítali do Domova důchodců v Července.  Tamější babičky a dědečky jsme potěšili zpěvem vánočních koled za doprovodu kytar, fléten i houslí. Odměnou nám byly usměvavé tváře a pocit z dobře odzpívané práce.

Vánoce jsou svátky, kdy máme rozdávat radost, my máme určitě alespoň částečně splněno.

Iva Morongová 

PF 2017

22. 12. 2016

Vedení a zaměstnanci našeho gymnázia vám přejí krásné prožití Vánočních svátků a vše dobré v roce 2017.

Výzva k zasílání návrhů na udělení Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2016

19. 12. 2016

Olomoucký kraj vyzývá k zasílání návrhů na udělení Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2016. Text výzvy najdete zde.

Krajské kolo chemické Olympiády

16. 12. 2016

Do krajského kola chemické olympiády v nejvyšší kategorii byli pozváni dva žáci 3. ročníku Ondřej Nantl a Metoděj Koupil, kteří úspěšně absolvovali školní kolo. Ondřej Nantl vybojoval v této náročné kategorii velmi pěkné 4. místo a stal se tak ůspěšným řešitelem. Oba žáci svými výsledky opět potvrdili velmi dobrou pověst chemiků na naší škole. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci. Kompletní výsledky jsou k dispozici na stránkách: https://olympiada.vscht.cz/cs/databaze/.

Jaroslava Englišová

Školní kolo Olympiády v dějepise

15. 12. 2016

Na konci listopadu tohoto roku proběhlo na naší škole školní kolo Olympiády v dějepise. Letošní ročník je zaměřen na období osvíceneckého absolutismu v českých zemích, takže si účastníci, kterými byli žáci tercie a kvarty, museli zopakovat vědomosti o Marii Terezii a Josefu II. Test vyplňovalo 42 žáků z obou tříd a téměř všichni získali víc než poloviční počet bodů z maximálních 60. Do okresního kola posíláme, s jejich souhlasem, žáky tercie, kteří dopadli o něco lépe než jejich starší spolužáci. Jsou to: Jiří Svoboda, Filip Drešr a Lukáš Putna. Okresní kolo se bude konat dne 16. 1. 2017 v Olomouci. Našim zástupcům přejeme mnoho štěstí.

Milada Svozilová

PF 2017 - PS PALORA

14. 12. 2016
PS PALORA děkuje všem svým posluchačům za přízeň a přeje krásné Vánoce plné pohody. Rok 2017 ať přinese hojnost  a spokojenost nejen do vašich domovů. Těšíme na další setkání.

zobrazit starší

Kalendář

Fotografická soutěž

23. 1. – 1. 3 2017

Zastupitelstvo mládeže Olomouckého kraje pořádá Fotografckou soutěž na téma „Momentka“ pro studenty středních škol v Olomouckém kraji. Více informací o soutěži najdete zde.