Úvodní stránka školy

Novinky

Projekt tělesné výchovy pro kvartu "Na vodě je nám hej"

26. 06. 2019

Žáci kvarty absolvovali dvoudenní sportovní aktivitu na řece Moravě. První den na litovelské loděnici nacvičovali techniku jízdy na kanoi. Druhý den se vlakem dopravili do Moravičan a po řece Moravě spluli až do Litovle. Všichni kvartáni byli šikovní a vše zvládli bez nejmenších potíží. 

Ivo Chytil

Cyklistický kurz 2019

24. 06. 2019

V červnu se uskutečnila také cyklistická část sportovně-turistického kurzu, kterého se zúčastnili žáci 3. A a septimy. Náplň cyklistické části kurzu tvořily jednodenní vyjížďky, které byly doplněny základy enviromentální výchovy, pobytu a chování v přírodě, táboření, orientace v mapě a první pomoci. V průběhu kurzu jsme poznali mnoho krásných a zajímavých míst v blízkém i vzdálenějším okolí Litovle.

Vlastimil Kudláček

Vodácký kurz 2019

20. 06. 2019

V měsíci červnu proběhl sportovní kurz pro vybrané studenty třetích ročníků. Spluli řeku Vltavu od vodní nádrže Lipno až téměř k Českým Budějovicím. Na programu byla nejenom výuka techniky pádlování, ale i záchrana tonoucího, základy první pomoci, základy táboření a jiné aktivity. Navštívili jsme krásný Český Krumlov, zámek Zlatá Koruna a zříceninu hradu Dívčí Kámen. Všem účastníkům děkuji za pohodovou atmosféru. Příští rok opět AHOOOOJ

Ivo Chytil

Americký diplomat na Gymnáziu Jana Opletala

14. 06. 2019

V úterý 11. června navštívil naše gymnázium kulturní atašé Velvyslanectví Spojených států amerických pan Erik W. Black. Během přednášky a následné debaty, která se nesla ve velmi přátelské atmosféře, se pan Black podělil se studenty o své životní zážitky a bohaté profesní zkušenosti. Více informací najdete zde.

Romana Jurášová

S Erasmem+ do Wroclawi

03. 06. 2019

Koncem května se čtyři naše studentky – Eliška Hrachovcová (septima), Denisa Chytilová, Tereza Kocvrlichová a Kateřina Pacholíková (všechny ze 3. A) – zúčastnily studijního pobytu v polském městě Wroclaw. Umožnil jim to program Erasmus+, do nějž je škola zapojena spolu s partnerskými školami z měst Mainz (Německo), Nort-sur-Erdre (Francie), Wroclaw (Polsko) a Pécs (Maďarsko). Program je financován z prostředků Evropské unie. Více informací najdete zde.

Jiří Kaňák

Sborové ro(c)kování

03. 06. 2019

PS PALORA uzavřel letošní školní rok v sobotu 1. června na velké open air sborové akci na Horním náměstí v Olomouci. Přijali jsme pozvání paní Lenky Dohnalové na Sborové ro(c)kování v rámci závěrečného dne Svátků města a písní 2019 a užili si skladby skupin Beatles a Queen ve společnosti pěveckých sborů Ars Brunensis, Komorní sbor Lenky Dohnalové, Altitudo, Primavera, Atlantic Girls Choir, Pěvecký sbor Gymnázia Hejčín a Proměny.

Marcela Barvířová 

Zlatý list – krajské kolo

31. 05. 2019

V krajském kole soutěže, která se konala v prostorách rozária a botanické zahrady v Olomouci dne 17. 5., se primánům podařilo obsadit úžasné 3. místo v obrovské konkurenci dalších 12 družstev - vítězů místních kol. Školu reprezentovali: H. Gottfried, F. Stratil, V. Freml, K. Hamouz, R. Kloss a H. Hlavinková. Blahopřejeme.

Svatava Rozsypalová

Mistrovství ČR v grafických disciplínách - Ostrava, 2019

31. 05. 2019

Přes 380 závodníků se v březnových krajských kolech pokusilo získat jednu z 60 nominací na mistrovství České republiky v grafických disciplínách. To proběhlo 14. - 15. května v Ostravě. Soutěž proběhla ve čtyřech disciplínách - opis textu, korektura textu, záznam mluveného slova a wordprocessing. Třem soutěžícím se podařilo nominovat ve všech disciplínách, mezi nimi byl i Štěpán Kratochvíl (4. A). Další informace najdete zde.

Kajakářka Barbora Dimovová pojede na Evropské hry

30. 05. 2019

Mimořádně perné období má za sebou studentka septimy kajakářka Barbora Dimovová. Její náročná příprava zahrnovala deset týdnů na soustředěních v Česku, Rakousku, Španělsku a Itálii, kde najížděla tréninkové kilometry. Od poloviny dubna absolvovala kolotoč závodů na Kamenici, Čeňkově pile a v Račicích. Zde dokázala vybojovat reprezentační dres jak ve sjezdu na divoké vodě, tak i v rychlostní kanoistice. Mimořádně úspěšné období završila v sobotu 18. května na Mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě ve Slovinsku, kde získala zlatou medailí ze závodu družstev. V současnosti tráví Barbora většinu svého času v Národním olympijském centru v Račicích, kde finišuje přípravu na Evropské hry, které se konají od 23. června v běloruském Minsku. Přejeme jí hodně úspěchů.

Geograficko – geologická exkurze Rejvíz 2019

28. 05. 2019

Exkurze určená žákům kvarty se konala 9. až 11. května. První den jsme za pošmourného počasí vyrazili vlakem do Jeseníku a odtud autobusem do Zlatých Hor. Navštívili jsme tamní muzeum, občerstvili se a pěšky pokračovali ke zlatorudným mlýnům. Po jejich prohlídce nás čekal náročnější výstup na Rejvíz. Další informace o průběhu exkurze najdete zde.

Tomáš Pospíšil

2.A navštívila minizoo DDM Litovel

28. 05. 2019

Třída 2.A navštívila v rámci výuky biologie živočichů Dům dětí a mládeže v Litovli. Zde jim vedoucí chovatelského kroužku Ing. Pavel Sova představil spoustu zajímavých živočichů z řad hmyzu, měkkýšů a plazů. Seznámil je s typickými znaky a chovatelskými nároky jednotlivých zvířat. Překvapivě si mnozí studenti vyzkoušeli přímý kontakt se zvířetem jako strašilkou, ještěrkou nebo hadem. Během návštěvy druháci vyplňovali pracovní listy na téma teraristika.  Soudě podle jejich reakcí, si jistě kromě poznání zajímavých tvorů odnesli i nevšední zážitek.

Tomáš Pospíšil

Majáles 2019

20. 05. 2019

Ve středu 15. května se konal již tradiční Majáles našeho gymnázia. Králem letošního Majálesu byl zvolen radní města Litovel pan Jiří Kohout. Celá akce se navzdory uplakanému a poměrně chladnému charakteru počasí velice vydařila.

Ivo Chytil

Zlatý list

14. 05. 2019

Dne 9. 5. 2019 za celodenního deště se v Litovli v okolí chaty Doubravka konal již 47. ročník přírodovědné soutěže Zlatý list. Naši školu reprezentovali v kategorii mladších žáků H. Gottfried, F. Stratil, V. Freml, K. Hamouz, R. Kloss, a V. Pospíšil (prima). Ve velmi početné konkurenci se jim podařilo zvítězit a postoupit do krajského kola. Starší kategorie reprezentována O. Cetkovským, P. Žampachem, Š. Holadou (tercie) a O. Oprštěným, V. Mrnkou, J. Kořenovským (sekunda) vybojovala 2. místo. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole!

Svatava Rozsypalová

Rebelky z GJO

14. 05. 2019

Do posledního místečka zaplněná aula se stala dějištěm letošního výročního koncertu. Hity z písničkového retrofilmu let 60. Rebelové s doprovodnými choreografiemi posluchače nadchly a potlesk nebral konce. Posluchačům děkujeme za přízeň, přejeme krásné léto a těšíme se na potkanou při podzimní repríze.

Marcela Barvířová

Mezinárodní soutěž INTERSTENO 2019

13. 05. 2019

Více než 1200 soutěžících a 29 zúčastněných zemí světa. Tato čísla charakterizují letošní ročník mezinárodního online šampionátu INTERSTENO v opisech textu na počítačové klávesnici. Celkem s 16 jazyky (mimo jiné turečtina, ruština, finština a další) si museli účastníci poradit mezi 1. dubnem a 6. květnem 2019. Naši školu reprezentoval Štěpán Kratochvíl (4. A) a s "vypsanými" 43 822 body si zajistil umístění na 6. místě. Absolutním vítězem se stal Takayuki Nakayama z Japonska. Štěpánovi gratulujeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Středoškolská odborná činnost

09. 05. 2019

17. 4. 2019 se konalo okresní kolo Středoškolské odborné činnosti v Olomouci na Slovanském gymnáziu. Naši školu reprezentovala Kristýna Recová (3. A) s prací Fyzioterapie koní. Podařilo se jí postoupit do krajského kola. Blahopřejeme.

Svatava Rozsypalová

zobrazit starší

Kalendář

Úřední hodiny v době letních prázdnin

25. 6. – 31. 8 2019

Přehled úředních hodin kanceláře asistentky ředitele najdete zde.

Školní fotosoutěž ŘEKA

1. 4. – 1. 12 2019

Organizace školního roku 2018 / 2019

3. 9. 2018 – 31. 8. 2019

Informace o organizaci školního roku 2018 / 2019 naleznete zde.