Španělština

Základní informace o předmětu

Vyučující:

Mgr. Kristina Ibiševičová (ibisevicova@gjo.cz), Mgr. Ivana Spurná (spurna@gjo.cz)

Ve školním roce 2015/16 se španělština vyučuje v těchto třídách:

1.A, 2.A/sexta, 4.A, kvarta a septima

Hodinová dotace:

3 hodiny týdně

Používané učebnice:

Učebnice španělštiny AVENTURA (nakladatelství Klett)

učebnice španělština 1

učebnice španělštiny 2

učebnice španělštiny 3

 

 

 

 

 

 


Festival španělského divadla

26. 3. 2019 se část třídy 1. A studující španělštinu účastnila v Olomouci Festivalu španělského divadla studentů pořádanou Gymnáziem  Čajkovského v Olomouci. Zhlédli jsme pásmo tří divadelních představení studentů bilingválních gymnázií z Ostravy, Brna, Prahy na skvělé úrovni. Jsem ráda, že studenti mohli touto formou být v kontaktu s cizím jazykem, který si vybrali a který studují. Také pevně věřím, že je toto setkání se španělštinou bude motivovat k další práci, především k samostatné práci, která je potom samozřejmě vidět a má smysl. Děkuji organizátorce Mgr. Jolaně Štefkové za pozvání a těším se na další ročník.

Kristýna Řezníčková


Aktivity - Školní rok 2015/16

AIESEC

Kolumbijská vlajkaDne 3. 9. 2015 navštívil naši školu pan Jiří Šmoldas, aby studentům posledních dvou ročníků povykládal o svém životě v jihoamerické Kolumbii, kam se vydal pracovat přes mezinárodní studentskou neziskovou organizaci AIESEC. Studenti se dozvěděli spoustu zajímavých informací, které byly doprovázeny fotografiemi a videi, a jsme si jisti, že některé z nich pan Šmoldas motivoval k budoucí spolupráci s AIESEC a k výjezdům na stáže či za prací do zahraničí.        

Kristina Ibiševičová

 


Aktivity - Školní rok 2014/15

Projektové dny - výroba šperků

ojo de bueyV rámci projektových dnů 25.-29. 6. 2015 se konal v učebně 110 projekt Výroba šperků, kterého se zúčastnilo 6 studentek. Vedoucí projektu p. Kristina Ibiševičová přinesla věci potřebné k výrobě a naučila nás, jak drhat náramek ve stylu macramé, jak vyrábět náušnice, korále nebo další malé ozdůbky. Používali jsme stříbrný drát alpaka z Peru, povoskovaná vlákna z Brazílie a semínka a kameny z Jižní Ameriky a Asie, např.: jadeit, lágrimas de San Pedro, huayruro, asaí, choloque nebo ojo de buey.

Prezentace o výrobě našich šperků - použité materiály a fotografie výrobků a účastníků projektu

 


Aktivity - Školní rok 2013/2014

Krajské kolo Olympiády ve španělském jazyce se konalo také 20. 3. 2014 a sice na Gymnáziu Čajkovského v Olomouci. Martin Kuchař z 2.A vybojoval krásné 6. místo.

Kristýna Řezníčková


Aktivity - Školní rok 2012/2013

Dne 25. března 2013 se konalo krajské kolo Konverzační soutěže ve španělském jazyce. Soutěž se konala na Gymnáziu v Olomouci, Čajkovského 9, kde tato soutěž má již mnohaletou tradici a její průběh zajišťuje sekce španělského jazyka.

Naši školu reprezentovala studentka Zuzana Leibnerová ze 4.A. V kategorii SŠ II (výuka jazyka více než dva roky) obsadila cenné 4. místo. Soutěž byla velmi náročná, soutěžící museli uplatnit znalosti reálií španělsky mluvících zemí, ale i komunikační dovednosti s rodilým mluvčím. K výbornému výsledku blahopřejeme.

Mgr. Iva Spurná


Aktivity – Školní rok 2011/2012

  • školní kolo Konverzační soutěže ve španělském jazyce (únor)
  • krajské kolo Konverzační soutěže ve španělském jazyce (březen, pořadatel Gymnázium,  Olomouc, Čajkovského 9)

Účast ve II. Kategorii: Kristýna Šafářová / 3.A, Martina Jančí / septima


  • Aktivity – Školní rok 2010/2011

  • školní kolo Konverzační soutěže ve španělském jazyce (březen)
  • krajské kolo Konverzační soutěže ve španělském jazyce (březen, pořadatel Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9)

Kategorie I.: 2. místo - Kristýna Šafářová / 2.A, 3. místo – Ludmila Štafová / sexta

Kategorie II: 3. místo – Monika Jenáčková / septima, 7. místo – Lucie Dudová / septima

  • Vzdělávací a poznávací zájezd do Španělska 14. 10. – 26. 10. 2010
  • Putování po Madridu a středním Španělsku spojené s návštěvou Paříže

MadridVyužili jsme nabídku olomouckého gymnázia – španělské sekce a zájemci z řad našich studentů měli možnost poznat Španělsko a hlavně měli příležitost procvičit si své jazykové znalosti. /foto/

  • V rámci dne otevřených dveří připravili studenti pod vedením Mgr. K. Řezníčkové dramatizaci legendy o Cidovi (Cantar del Mío Cid)  /foto/

 

 

Legenda o Cidovi

Legenda o Cidovi

Legenda o Cidovi

Legenda o Cidovi