Matematika, fyzika a ICT


Úspěch ve fyzikální olympiádě

I v tomto školním roce se podařilo navázat na pěkná umístění ve fyzikální olympiádě v předchozích letech. Talentovaný žák kvarty Tadeáš Fryčák zvítězil v okresním kole Fyzikální olympiády kategorie E, které se konalo 24. 1. 2020 v Olomouci a postoupil do krajského kola. Jeho výkon byl přesvědčivý, získal maximální počet bodů a měl tedy 100% úspěšnost. K dosaženému výsledku Tadeášovi blahopřejeme, děkujeme za úsilí při přípravě na soutěžní klání a za úspěšnou reprezentaci školy v přírodních vědách.

Dana Baránková


2 bronzové medaile pro gymnázium z mistrovství světa ve zpracování textů

Přes pět stovek nominovaných soutěžících z více než 30 zemí světa zamířilo mezi 11. – 21. červencem 2019 na již 52. Mistrovství světa ve zpracování textů světové organizace INTERSTENO do hlavního města Sardinie – Cagliari, aby změřili síly v osmi soutěžních disciplínách. Naše gymnázium na světovém šampionátu reprezentoval čerstvý absolvent Štěpán Kratochvíl. V silné konkurenci vybojoval 2 bronzové medaile: z technické korektury textu a ze slohové disciplíny protokolování (se ztrátou jediného bodu na 1. místo). Po sečtení koeficientů se v kombinaci disciplín umístil jako 5. nejúspěšnější závodník světového šampionátu. Nejvíce medailí získala česká reprezentace následována druhou Čínou a třetím Tureckem. Štěpánovi k úspěchu blahopřejeme.

 

 


Mezinárodní soutěž INTERSTENO 2019

Více než 1200 soutěžících a 29 zúčastněných zemí světa. Tato čísla charakterizují letošní ročník mezinárodního online šampionátu INTERSTENO v opisech textu na počítačové klávesnici. Celkem s 16 jazyky (mimo jiné turečtina, ruština, finština a další) si museli účastníci poradit mezi 1. dubnem a 6. květnem 2019. Naši školu reprezentoval Štěpán Kratochvíl (4. A) a s "vypsanými" 43 822 body si zajistil umístění na 6. místě. Absolutním vítězem se stal Takayuki Nakayama z Japonska. Štěpánovi gratulujeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů.


Krajské kolo soutěže v grafických disciplínách

V úterý 26. 3. 2019 proběhlo na mohelnické obchodní akademii krajské kolo soutěže v grafických disciplínách. Naši školu již tradičně výborně reprezentoval Štěpán Kratochvíl ze 4. A, který se soutěže zúčastnil ve všech čtyřech soutěžních disciplínách a ve všech získal medailové umístění (tři druhá místa a jedno třetí místo). Svým excelentním výkonem a vysokým bodovým ziskem si zajistil účast v celostátním kole této soutěže, které se uskuteční ve dnech 14. – 15. 5. 2019. Gratulujeme!

Gita Kotrlová


Mistrovství ČR v záznamu a zpracování textu

Do boje o cenné kovy a nominace na mistrovství světa zamířili soutěžící ze všech koutů České republiky na 26. mistrovství České republiky OPEN 2018, které se konalo 6. - 8. prosince v Praze. Šampionát tradičně proběhl v 7 soutěžních disciplínách a jejich kombinaci podle mezinárodních pravidel INTERSTENO. Již pošesté se nejprestižnější celostátní soutěže svého druhu zúčastnil Štěpán Kratochvíl (4. A) a kritéria pro hodnocení splnil v šesti disciplínách. Po obdržení tří „bramborových“ pozic získal bronzový pohár za Kombinaci disciplín, stříbro v Korektuře textu a titul mistra České republiky si s nejvyšším počtem bodů v rámci všech věkových kategorií odvezl z náročné slohové soutěže Protokolování. Zisk 21 bodů v závěrečném součtu umístění postačilo také pro utvrzení ambic pro nominaci na Mistrovství světa, které proběhne na Sardinii v červenci příštího roku. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.


Mezinárodní soutěž v psaní na klávesnici

Ve dnech 25. - 26. října 2018 proběhla na obchodní akademii v Olomouci mezinárodní pohárová soutěž v psaní na klávesnici ZAV Olomouc 2018. Přes 70 účastníků soutěžilo v pěti soutěžích zaměřených na rychlost. Štěpán Kratochvíl se v sérii minutových opisů s uznaným výkonem 481,7 úhozů za minutu umístil na pátém místě a v kombinaci desetiminutových opisů s překonáním 11 000 bodů na místě osmém. Gratulujeme!

Gita Kotrlová


Máme vicemistra ČR v korektuře textu

Na 26. Mistrovství České republiky v grafických předmětech, které se konalo ve dnech 5. a 6. června 2018 v Hradci Králové získal Štěpán Kratochvíl druhé místo v disciplíně Korektura textu. Gratulujeme!

Gita Kotrlová


Úspěchy ve fyzikální olympiádě

I v tomto školním roce se podařilo našim žákům navázat na pěkná umístění ve fyzikální olympiádě v předchozích letech. Talentovaný žák kvarty Lukáš Putna se umístil v okresním kole Fyzikální olympiády  kategorie E, které se konalo 4. 4. 2018 v Olomouci, na 2. místě a postoupil do krajského kola. V krajském kole konaném 27. 4. 2018 v Olomouci získal v ostré konkurenci velmi pěkné 3. místo.

Okresní kolo fyzikální olympiády nejmladší kategorie G – Archimediády se konalo 16. 5. 2018 v Olomouci. Také naši fyzikální „benjamínci“ se mezi žáky ostatních gymnázií a základních škol dokázali prosadit.  Žák sekundy Tadeáš Fryčák se probojoval na stupně vítězů a obsadil 2. místoPetr Žampach z téže třídy se jako úspěšný řešitel umístil na osmé příčce okresního kola FO kategorie G. Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za úsilí při přípravě na soutěžní klání a úspěšnou reprezentaci školy.

Dana Baránková


Mezinárodní internetový šampionát INTERSTENO 2018

Na přelomu března a dubna proběhl třítýdenní mezinárodní šampionát v psaní na klávesnici. Více než 1200 soutěžících z 23 zemí světa porovnalo své schopnosti v soutěžních opisech v 16 jazycích (např. turečtina, finština, rumunština aj.). Student 3. A Štěpán Kratochvíl, se mezi 720 soutěžícími ve věkové kategorii do 20 let umístil po splnění kritérií pro 15 jazyků se ziskem 38 596 bodů na konečném 7. místě a stal se druhým nejvýše postaveným zástupcem české reprezentace. Gratulujeme!

Gita Kotrlová

Další úspěch Štěpána Kratochvíla

Koncem měsíce března proběhlo na OA v Mohelnici Krajské kolo soutěže v grafických disciplínách. V něm nás již tradičně výborně, ve všech vypsaných soutěžních disciplínách, reprezentoval Štěpán Kratochvíl (3.A). Svými výkony obsadil medailové pozice: v disciplínách Opis, Korektura textu, Záznam mluveného slova to bylo druhé místo, v disciplíně Wordprocessing třetí místo. Na základě skvělých výkonů byl nominován ve třech disciplínách (Opisu, Korektura textu a Záznam  mluveného slova) na Mistrovství republiky, které se uskuteční v Hradci Králové ve dnech 5. a 6. června 2018.

Gita Kotrlová


 ZAV Přerov

Na celorepublikovou pohárovou soutěž ZAV Přerov se mezi 4. - 5. dubnem sjelo na šedesát nejrychlejších písařů z České republiky z 21 škol. Klání probíhalo ve dvou soutěžních disciplínách. V bodovaném tréninku se student 3. A, Štěpán Kratochvíl, s výkonem 423.2 úhozů za minutu umístil na šestém místě, v kombinaci tří desetiminutových opisů s různou penalizací za chybu poté se součtem 11 073 bodů překonal svůj osobní rekord a zaujal sedmou příčku. Gratulujeme!

Gita Kotrlová


 Mistrovství ČR v grafických disciplínách

Ve dnech 25.-26. května se na OA a SOŠ obchodního ruchu v Chocni konalo celostátní kolo Mistrovství České republiky v grafických disciplínách, pořádané MŠMT, Národním těsnopisným ústavem a organizací INTERINFO, do kterého postoupil Štěpán Kratochvíl z 2.A v korektuře textu. Doprovodným programem soutěže byla například prohlídka centra města a zámku UNESCO v Litomyšli nebo komentovaná prohlídka města Chocně. Štěpán se v konkurenci 60 nejlepších středoškolských studentů v tomto oboru umístil se 139 korekturami a 8 chybami na třetím místě a získal titul druhého vicemistra ČR v korektuře. Gratulujeme!

 

 

 


Úspěch v Matematické olympiádě

Dne 4. 4. 2017 se konalo na Slovanském gymnáziu Olomouc Okresní kolo Matematické olympiády. Soutěžící  Pavel Hampl a Lukáš Putna ze třídy tercie se shodně umístili na prvním místě s plným počtem bodů.  Tadeáš Fryčák z Primy se umístil ve své kategorii na sdíleném třetím místě. Blahopřejeme k úspěchu!

Hana Dudíková 


Mistrovství ČR v grafických disciplínách – celostátní kolo

Na základě úspěšné reprezentace v krajském kole postoupil Štěpán Kratochvíl (2.A) do celostátního kola Mistrovství České republiky v grafických předmětech, které se uskuteční ve dnech 25. a 26. května 2017 v Chocni. K dosaženému úspěchu gratulujeme a přejeme hodně zdaru také v kole celostátním.


Mistrovství ČR v grafických disciplínách - krajské kolo

V úterý 28. 3. 2017 proběhlo Krajské kolo soutěže Mistrovství ČR v grafických disciplínách na Obchodní akademii v Mohelnici. Soutěže se zúčastnilo 34 soutěžících z devíti škol Olomouckého kraje. Naši školu skvěle reprezentoval žák 2.A Štěpán Kratochvíl, který vybojoval výborné druhé místo v disciplíně Korektura textu. Gratulujeme.


22. ročník soutěže Matematický klokan

V pátek 17. 3. 2017 proběhl na naší škole 22. ročník soutěže Matematický klokan. Soutěže se zúčastnili vybraní žáci ze všech tříd. Nejlepšími řešiteli tohoto ročníku jsou:

V kategorii Benjamín (prima, sekunda): Kristýna PrustoměrskáTadeáš Kaksa a Silvie Řmotová

V kategorii Kadet (tercie, kvarta): Jan JurigaVojtěch Vychodil Pavel Hampl

V kategorii Junior (kvinta, 1.A, sexta, 2.A): Jiří BednářJan Večeřa Terezie Ošťádalová

V kategorii Student (septima, 3.A, oktáva, 4.A): Vojtěch JurášMichal Zavadil a Marek Šuranský

Všem zúčastněným studentům blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Gita Kotrlová


 ZAV Přerov

Ve dnech 15.-16. března proběhla na Obchodní akademii v Přerově celostátní soutěž v opisu textu. Naše gymnázium reprezentoval Štěpán Kratochvíl a umístil se v kombinaci třech desetiminutových opisů na celkovém 14. místě z 60 účastníků a v bodovaném tréninku na 13. místě. K dosaženým výsledkům gratulujeme.


Bobřík informatiky 2015 splněn

Český bobřík informatikyV týdnu 9.-13. 11. 2015 probíhal již 8. ročník celostátní informatické soutěže Bobřík informatiky. Celkem se ho letos zúčastnilo 52 596 soutěžících, kteří soutěžili v pěti kategoriích rozdělených podle věku. Na naší škole soutěž probíhala ve třídách sekunda, tercie, kvinta a 1.A. Úspěšnými řešiteli se stali ti, kteří dosáhli na 150 a více bodů z 300 možných. Lukáš Putna a Pavel Hampl ze sekundy se svými výsledky zařadili dokonce mezi 5 % nejúspěšnějších soutěžících v celostátním měřítku. Další úspěsní řešitelé jsou: Tereza Hrachovcová, Veronika Obrátilová (sekunda); Markéta Soldánová (tercie); Václav Procházka, Anna Kolářová (kvinta); Nikola Hemzalová (1.A). Gratulujeme!

Zdeňka Hanáková


Mistrovství SŠ v piškvorkách

PohárDne 2. 11. 2015 se konalo oblastní kolo Mistrovství SŠ v piškvorkách. Naši školu v Olomouci reprezentovalo družstvo čtvrtých ročníků „Máš krásné oči“ ve složení Hudeček, Šťastný, Zajíček – Oktáva a Spurný,  Uličný – 4.A. Tým přesvědčivě postoupil z prvního místa do krajského kola.

Mgr. Hana Dudíková, školní garant soutěže


Tomáš Sklenář v Pythagoriádě

Tomáš SklenářVelkého úspěchu dosáhl Tomáš Sklenář ze třídy tercie, když se umístil na 3. místě v krajském kole matematické soutěže Pythagoriáda, které se konalo 5. 6. 2015 na ZŠ a MŠ Šromotovo náměstí v Hranicích.  Do krajského kola postoupil po předchozím umístění v okresním kole této soutěže, kde se v kategorii pro žáky 8. ročníků se umístil na 1. místě. 

Okresní kolo matematické soutěže se konalo dne 13. 5. 2015 na ZŠ Mozartova v Olomouci. Také Anna Kovaříková ze třídy tercie a Jan Juriga ze třídy sekunda byli úspěšnými řešiteli ve svých kategoriích (oba získali 10 z 15 možných bodů). Srdečně jim všem blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

Hana KupkováÚspěch našich žáků ve Fyzikální olympiádě

Juráš a KoupilDne 24. 4. 2015 se žáci naší školyHudečekzúčastnili krajského kola ve Fyzikální olympiáděVojtěch Juráš a Metoděj Koupil (žáci kvinty) soutěžili v kategorii D a oba byli v této kategorii úspěšní řešitelé. Velkého úspěchu opět dosáhl Štěpán Hudeček (septima), který v kategorii B obsadil krásné 2. místo. Všem řešitelům srdečně blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

Hana Kupková

Pangea 2015

Účastníci soutěže za GJO LitovelPangea je mezinárodní soutěž, která podporuje zájem žáků 4.-8. tříd ZŠ a odpovídajících tříd nižších gymnázií o matematiku. Letos se zúčastnilo více než 23000 žáků ze 17 zemí Evropy. Ze školního kola na GJO postoupili čtyři žáci: Pavel Hampl (prima), Vojta Machala (sekunda), Jiří Bednář a Mirko Spurník (tercie). Ve finálovém kole, konaném v Praze dne 4.5.2015 v prostorách Právnické fakulty UK, se v konkurenci 210 žáků celé republiky umístili ve druhé a třetí desítce ve svých kategoriích. 

Hana DudíkováSvět techniky Ostrava

Svět techniky OstravaTato exkurze se uskutečnila v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Olomouckém kraji. Z prostředků tohoto projektu byla uhrazena doprava. O svých zážitcích a dojmech z exkurze napsal žák septimy Patrik Kuba:

V pondělí 13. dubna 2015 navštívila třída septima expozici Svět techniky ve vědecko-technologickém centru v ostravských Vítkovicích. Tato expozice je rozdělena do tří částí:  Svět civilizace, Svět vědy a objevů a Svět přírody. Velice nás zaujalo, že v každé z těchto tří částí se nachází velké množství interaktivních prvků, které jsme si mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Mohli jsme si tak vyzkoušet, jak těžké je naplnit barel vodou ze studny či jak dlouho musí člověk šlapat na kole, aby spálil energii po snědení jednoho oříšku. Měli jsme také možnost vidět, jaké školní pomůcky se používají v cizích zemích, a prostřednictvím kvízu jsme si mohli ve dvojici otestovat své znalosti z fyziky. V kině, které je součásti tohoto centra, jsme měli možnost vidět dokument, který ukazoval, jak vypadal svět v době   ledové. Návštěvu Světa techniky všem vřele doporučujeme!

Mgr. Hana Kupková, Patrik Kuba (septima)


Matematický klokan

10. 4. 2015

Dne 27. 3. 2015 proběhl další ročník soutěže Matematický klokan, které se zúčastnilo 112 žáků nižšího a vyššího gymnázia. Žáci řeší 24 úloh s různým typem obtížnosti, za které mohli celkem získat 120 bodů. Úlohy byly rozmanité a dosti obtížné, je to jiný typ úloh než řeší žáci v hodinách matematiky. Přehled nejlepších řešitelů v jednotlivých kategoriích (pdf).

H. Kupková


Hodina kódu

Sto milionů žáků z celého světa si v týdnu od 8. do 14. prosince na vlastní kůži vyzkouší programovat. Cílem kampaně Hodina kódu (Hour of Code, hourofcode.com) je posílení programování a informatiky ve všeobecném vzdělávání. Její organizátoři, americká nevládní nezisková organizace Code.org, proto připravili nabídku interaktivních výukových materiálů, které i naprosté začátečníky hravou formou seznámí s potřebnými základy. Didaktická kvalita materiálů odpovídá špičce současných možností. Programování rozvíjí schopnost řešení problémů a zároveň otevírá nečekané možnosti tvůrčího vyjádření. Loňská zkušenost ukazuje, že tato kombinace je pro žáky velmi motivující.

Naše škola se do projektu také zapojila a to dne 12. 12. 2014 v rámci výuky předmětu ICT ve třídě sekunda.

MŠMT iniciativu Hodina kódu vítá a doporučuje českým školám účast na této aktivitě. V nedávné době schválená Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020 (http://bit.ly/DigiStrategieUsneseni) si klade za jeden z hlavních cílů právě rozvoj informatického myšlení (http://ucime-informatiku.blogspot.cz/2014/09/informaticke-mysleni.html) žáků, k čemuž je programování skvělým nástrojem. MŠMT počítá s řadou opatření, díky nimž se i základy programování stanou přirozenou součástí školní výuky.

Evropská komise varuje, že v nejbližších letech bude v Evropě chybět 900 000 IT profesionálů (http://ec.europa.eu/digital-agenda/en/grand-coalition-digital-jobs-0). Informatika tedy skýtá zajímavé perspektivy. Žáci se díky ní stávají nejen znalými uživateli digitálních technologií, ale i jejich tvůrci. Programování ve školách podporuje např. zakladatel Microsoftu Bill Gates, zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, nebo prezident USA Barack Obama (https://www.youtube.com/watch?v=6XvmhE1J9PY).

Hodinu kódu dále podporují Jednota školských informatiků (http://www.jsi.cz/), mezinárodní soutěž Bobřík informatiky (http://www.ibobr.cz/), tradiční přehlídky prací žáků s programováním a designem online aplikací Junior Internet (http://www.juniorinternet.cz) a Junior Erb, a Národní centrum bezpečnějšího internetu (http://www.ncbi.cz/). K podpoře této kampaně se přidali partneři (http://code.org/about/partners) jako Google, Apple, Microsoft, Facebook, Khan Academy, CSTA (americká obdoba Jednoty školských informatiků) a mnoho dalších.

 

Zdroj: MŠMT [online]. [cit. 12. 12. 2014]. Dostupný na WWW:

http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/jednota-skolskych-informatiku-spolecne-s-uciteli-informatiky

 

Zdeňka Hanáková


Matematická olympiáda

17. 12. 2014

Dne 25. 11. 2014 se na naší škole konal 7. ročník Internetové matematické olympiády, kterou pořádá Ústav matematiky FSI VUT v Brně. Soutěže se letos zúčastnily tři týmy naší školy. Během dvou hodin musel každý tým vyřešit co nejvíce z deseti zadaných úloh. Každé řešení pak bylo naskenováno a vloženo do úložiště každého týmu na stránkách soutěže. Na vypracování a odeslání bylo vymezeno přesně 120 minut, pak bylo datové úložiště uzamknuto. Limit splnily týmy i technika, takže výsledky mohly být vyhodnoceny. A jak to letos dopadlo?

Pořadí školního kola:

1.místo: Hudeček, Kubíčková, Šťastný, Zajíček(septima), Nantl, Vodička (1.A), Tylšarová (2.A).

2.místo: Plachý, Crhová, Přidal, Kučera, Dvořáčková (4.A), Čampiš, Světnický (oktáva)

3.místo: Smékal, Šuranský, Kux, Kuča, Kvapilová, Kozák, Závodný (sexta)

V celostátním měřítku se ze 189 zaregistrovaných týmů naši studenti umístili takto: 67, 78, 129. místo.

Hana Dudíková


Bobřík informatiky

28. 11. 2014

Bobrík informatiky

V týdnu od 10. 11. Do 14. 11. 2014 se vybrané třídy naší školy zúčastnily 7. ročníku internetové soutěže Bobřík informatiky. Tato soutěž probíhá celostátně a letos se do ní registrovalo 44 083 soutěžících z 500 základních a středních škol. Soutěžící mají za úkol splnit co nejvíce informaticko-logických úloh v daném limitu. Úlohy byly letos velmi zajímavé, originální a graficky pěkně zpracované a doufám, že se studentům líbily tak jako mně.

Přehled úspěšných řešitelů v jednotlivých kategoriích (účastnily se třídy sekunda, kvarta a seminář z IT):

Benjamin: Juriga (220 b), Vyhnánek (200 b), Soldánová T. (198 b), Zejdová(192 b), Machala (188 b), Finger (185 b), Vychodil (172 b), Šanová (165 b),Komárková (161 b), Podsklanová (160 b), Zlámalová (156 b)

Kadet: Bednář (173 b), Pešout (164 b), Zlámalová (164 b), Čampišová (159 b), Kolářová (155 b), Nýdecká (152 b)

Senior: Havlíček (154 b), Smička (152 b)

Zdeňka Hanáková


Přírodovědný klokan - výsledky

23. 10. 2014

Přírodovědný klokanDne 15. 10. 2014 se na naší škole konal další ročník soutěže Přírodovědný klokan. Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.

Výsledky:

Kategorie Kadet (tercie a kvarta):  1. Klára Kozáková 93 b. Vojtěch Navrátil 86 b., Julie Rožková 85 b.

Kategorie Junior (1. a 2. ročníky):  1. Marek Šuranský 79 b., Metoděj Koupil 78 b., Ondřej Nantl 76 b.

Mgr. Hana Dudíková

 


Štěpán Hudeček zazářil ve Fyzikální olympiádě

26. 05. 2014

úspěšní řešitelé fyzikální olympiádyDne 24. 5. 2014 se žáci sexty Michal Zajíček a Štěpán Hudeček  zúčastnilikrajského kola Fyzikální olympiády v kategorii C na Přírodovědecké fakultě UP Olomouc.  V této soutěži  dosáhli  velmi pěkných výsledků - oba žáci byli úspěšní řešitelé.

Štěpán Hudeček obsadil v této kategorii 2. místo, přičemž získal stejný počet bodů jako vítěz ve všech řešených příkladech. O pořadí na prvním místě rozhodovaly kritéria, které vyhlašuje komise, například elegantnost řešení příkladů, datum narození studenta nebo los. Gratulujeme oběma úspěšným řešitelům a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Hana Kupková


Matematický Klokan

27. 03. 2014

Matematický klokanDne 21. 3. 2014 se žáci naší školy opět zúčastnili celostátní  matematické soutěže KLOKAN.

V této soutěži žáci řeší celkem 24 úloh, které jsou bodovány podle stupně náročnosti daných příkladů. Jedná se o úlohy, ve kterých musí žáci prokázat matematické dovednosti a logické myšlení. Soutěž je rozdělena podle věku do čtyř kategorií. V letošním školním roce se soutěže zúčastnilo 158 žáků naší školy. Nejlepší řešitelé v jednotlivých kategoriích..


Hana Kupková

 


Máme bobříka informatiky, 1. místo Jiřího Bednáře ze sekundy!

26. 11. 2013

Bobřík informatiky

V listopadu jsme se zúčastnili celostátní soutěže Bobřík informatiky a naši studenti dosáhli ve svých kategoriích vyjímečných výsledků. Jiří Bednář (sekunda, kat. Benjamin): 1. místo mezi 8845 řešiteli. Štěpán Hudeček (sexta, kat. Junior): 29. místo mezi 7684 řešiteli a Eliška Málková (4.A, kat. Senior): 106. místo mezi 3891 řešiteli! Moc gratulujeme!

 

 

 

 

 Hana Dudíková


Matematická internetová olympiáda

Dne 27. 11. 2012 se žáci naší školy poprvé zúčastnili Matematické internetové olympiády, kterou pořádá VUT Brno pro žáky středních škol. Je to týmová soutěž, ve které žáci řeší 10 příkladů. Náš tým tvořili tito žáci:

Hudeček Štěpán – kvinta

Málková Eliška – 3.A

Vrobel Ondřej – septima

Kubíček Radek – 4.A

Kotrle Kamil – oktáva

Čulíková Aneta – oktáva

Dvořáček Jan – oktáva

V letošním ročníku se této soutěže zúčastnilo 206 týmů naší republiky. Naše družstvo obsadilo 63. místo, což je vzhledem k tomu, že jsme sbírali zkušenosti s touto soutěží velice pěkné umístění.

Hana Kupková


Přírodovědný klokan

Dne 17. 10. 2012 proběhla soutěž Přírodovědný klokan. Jedná se o soutěž, která je určena pro žáky 7. a 8. tříd (tercie, kvarta) a žáky 1. a 2. ročníků (kvinta, sexta) středních škol a je zaměřena na znalosti v oblasti přírodních věd. Naši žáci se této soutěže pravidelně zapojují a v tomto ročníku dosáhli velmi pěkných výsledků:

Štěpán Hudeček z kvinty se umístil na 2. místě v okresním kole a na 3. místě v krajském kole.


 Matematický klokan

Dne 16. 3. 2012 proběhla na naší škole soutěž Matematický klokan. Jedná se o celostátní soutěž, kde žáci řeší zajímavé úlohy z matematiky, při nichž mohou uplatnit svoje matematické znalosti a především logické myšlení. Soutěž probíhá ve čtyřech kategoriích: Benjamin pro žáky primy a sekundy, Kadet pro žáky tercie a kvarty, Junior pro žáky kvinty, sexty a žáky prvních a druhých ročníků, Student pro žáky septimy a oktávy a žáky třetích a čtvrtých ročníků.

Soutěž je dobrovolná a v tomto školním roce se jí zúčastnilo 238 žáků naší školy.

Nejlepší řešitelé v jednotlivých kategoriích:

Kategorie Benjamin:

 1. Michaela Blechová (Sekunda) 91 bodů

2. Vojtěch Juráš (Sekunda) 89  bodů

3. Michal Zavadil (Sekunda) 87  bodů

Kategorie Kadet:

 1. Štěpán Hudeček (Kvarta) 79 bodů

2. Michal Zajíček (Kvarta) 79 bodů

3. Marek Štastný (Kvarta) 75  bodů

Kategorie Junior:

1. Eliška Málková (2. A) 100 bodů

2. Daniel Smička (Kvinta) 74 bodů

3. Jan Ondruška (Sexta) 67 bodů

 Kategorie Student:

1. Kristýna Labudová (4. A) 70 bodů

2. Petr Kyselák (3. A) 67 bodů

3. Dalibor Feit (4. B) 60 bodů

Hana Kupková